Testowa

Jakie ubrania dla wysokich kobiet?

Wzrost jest jedną z rzeczy na którą żadna kobieta nie ma wpływu. Część z nich jest niezadowolona ze swojego zbyt niskiego wzrostu, a część wręcz przeciwnie – ma kompleksy z powodu bycia wysoką. Istnieje jeszcze grupa, która jest dumna ze swojego wyglądu i lubi podkreślać atuty posiadanej figury. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, przygotowaliśmy garść porad jakie ubrania będą dla Ciebie najlepsze.

Jak dopasować spodnie do wzrostu?

Dobrze dobrane spodnie mogą skrócić sylwetkę, jeśli taki jest nasz cel. Do tego zadania sprawdzą się modele kończące się przed kostką lub spodnie trzy czwarte. Z kolei wydłużenie nóg zapewnią spodnie z wysokim stanem. Jaki typ wybrać, jeśli zależy nam na zachowaniu proporcji sylwetki?

 • Tzw. rurki, czyli skinny jeans 
 • Spodnie biodrówki 
 • Jeansy z przetarciami na udach 
 • Spodnie ze zwężanymi nogawkami 
 • Spodnie typu Palazzo

Ważne jest zestawienie spodni z odpowiednią górą. Oversizowe kroje sprawdzą się w połączeniu z rurkami lub biodrówkami, a obcisła bluzka będzie dobrze wyglądać ze spodniami Palazzo. Szczupłe, wysokie osoby mogą śmiało eksperymentować z fasonami i kolorami, a jedyne o czym muszą pamiętać to o tym, żeby nie zaburzyć proporcji sylwetki. 

Jak dobierać stylizacje? O tym nie możesz zapomnieć!

Wysokie kobiety mają podobne problemy jak niskie, ponieważ często nie mogą znaleźć dopasowanych ubrań. Modele dostępne w sklepach są szyte na osoby przeciętnego wzrostu. Ukłonem w stronę wysokich kobiet jest kolekcja “tall”, którą możemy spotkać w popularnych sieciówkach. Takie ubrania nie tylko są dłuższe, ale mają też inną konstrukcję m.in obniżoną talię oraz proporcjonalnie uszyte ramiona. Wybierając ubrania ze standardowych kolekcji, warto je przymierzyć i ocenić czy leżą proporcjonalnie. Widać to np. po ułożeniu kieszeni względem reszty ciała lub po tym jak materiał układa się w trakcie chodzenia. Podciąganie się bluzki lub ciągnięcie spodni jest nie tylko niewygodne, ale też nie wygląda korzystnie. Ogólne zasady, którymi warto kierować się na zakupach to m.in:

 

 • Wybieranie modeli z obniżoną talią. U wysokich kobiet talia nie powinna być dodatkowo podkreślana, ponieważ wydłuża to sylwetkę. 
 • Unikanie bluzek lub spodni w pionowe pasy. Lepiej wybrać paski poziome, które sprawiają, że figura jest bardziej proporcjonalna. 
 • Decydowanie się na bezpieczne kroje, takie jak modele typu oversize lub produkty, które nie podkreślają talii. 
 • Naturalne materiały, które dobrze się układają. 

Przymierzając ubranie, warto sprawdzić w lustrze jak leży, a nie decydować o zakupie wyłącznie w oparciu o własne samopoczucie. Każda odzież powinna być dopasowano w trzech punktach, które są szczególnie istotne dla osób wysokich:

 • Talia 
 • Rękawy 
 • Nogawki 

Wszyscy zgodzimy się, że zbyt krótkie rękawy bluzki lub nogawki spodni nie wyglądają elegancko ani stylowo! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *